Sneek

Sneek

17 basisscholen · sudwest-fryslan

Schoolaanbod voor woningzoekers

Datadekking: middel

Sneek biedt een divers aanbod van 17 basisscholen, waarvan er 12 een score hebben. Het aanbod is goed gespreid over verschillende onderwijsrichtingen, met een mix van openbaar, protestants-christelijk en katholiek onderwijs. De scores variëren aanzienlijk, van 3,3 tot 67,1.

Onderwijslandschap

Er is een mix van 17 scholen: 35,3% Protestants-Christelijk, 35,3% Openbaar, 17,6% Algemeen bijzonder en 11,8% Rooms-Katholiek. Het grootste deel (58,8%) zijn PO-BO scholen.

De gemiddelde score ligt op 44,8, met een mediane score van 54,6. Er is een duidelijke spreiding waarbij 8 scholen in de middenzone (45-69) vallen en 4 scholen onder de 45.

Er is een ruime keuzevrijheid door de aanwezigheid van diverse onderwijsrichtingen en verschillende schooltypes (zoals PO-BO, PO-(V)SO en PO-SBAO).

Handig om te weten

  • Er zijn 17 scholen beschikbaar in de gemeente Sudwest-Fryslan.
  • Het aanbod is divers qua religieuze en pedagogische oriëntatie.
  • De scores variëren sterk tussen de verschillende instellingen.

Waar op te letten

  • De scores zijn relatief, niet absoluut.
  • 5 scholen in het gebied hebben momenteel geen score.

Vervolgstappen

  • Vergelijk scholen op KieSchool
  • Bezoek kandidaten
  • Check wachtlijst/aanmeldbeleid

AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens — geen oordeel over de buurt of woningmarkt. · 2026-09-21

Veelgestelde vragen

Hoeveel basisscholen zijn er in Sneek? ▾

Er zijn in totaal 17 basisscholen in Sneek.

Wat is de gemiddelde score van de scholen in Sneek? ▾

De gemiddelde score van de scholen in Sneek is 44,8.

Welke scholen in Sneek hebben een score van 60 of hoger? ▾

De scholen Bonifatius Sneek, Thomas van Aquinoschool, Juliana Sneek, De Oudvaart en De Wyken hebben een score van 60 of hoger.

Wat is de verdeling van het onderwijstype in Sneek? ▾

Het aanbod bestaat uit 10 PO-BO scholen, 3 PO-(V)SO scholen, 2 PO-SO scholen en 2 PO-SBAO scholen.

Wat is de verdeling van de levensbeschouwingen in Sneek? ▾

Het aanbod bestaat uit 35,3% Protestants-Christelijk, 35,3% Openbaar, 17,6% Algemeen bijzonder en 11,8% Rooms-Katholiek.

Richtingen in Sneek

Bonifatius Sneek

8605 AH · sudwest-fryslan

Rooms-Katholiek
67
score

Thomas van Aquinoschool

8607 AT · sudwest-fryslan

Rooms-Katholiek
63
score

Juliana Sneek

8603 XV · sudwest-fryslan

Protestants-Christelijk
62
score

De Oudvaart

8604 ZC · sudwest-fryslan

Openbaar
62
score

De Wyken

8607 GM · sudwest-fryslan

Openbaar
59
score

Simon Havinga

8604 AS · sudwest-fryslan

Protestants-Christelijk
55
score

Johannes Post Sneek

8602 BK · sudwest-fryslan

Protestants-Christelijk
54
score

Zwetteschool

8603 BP · sudwest-fryslan

Openbaar
50
score

De Vuurvlinder Sneek

8607 GM · sudwest-fryslan

Protestants-Christelijk
42
score

Master

8602 BK · sudwest-fryslan

Openbaar
18
score

De Sudwester

8608 CX · sudwest-fryslan

Protestants-Christelijk
4
score

WetterWille

8601 ZP · sudwest-fryslan

Openbaar
3
score

Christelijke Piet Bakkerschool

8601 XC · sudwest-fryslan

Protestants-Christelijk
—

De Reinbôge Sneek

8608 WK · sudwest-fryslan

Algemeen bijzonder
—

Sinne

8601 ZP · sudwest-fryslan

Openbaar
—

So Sneek

8601 ZP · sudwest-fryslan

Algemeen bijzonder
—

VSO Sneek

8601 JV · sudwest-fryslan

Algemeen bijzonder
—