Torenlei
Esbeek · 5085 EG
Dorpsstraat 8, 5085EG, Esbeek
De website van Torenlei in Esbeek biedt informatie over de openingstijden van het onderwijs, de dagopvang, de BSO en de peuteropvang.
Schoolprofiel & ouderadvies
Datadekking: hoogTorenlei is een Rooms-Katholieke basisschool in Esbeek met een kleinschalig karakter. De data laten een stabiel fundamenteel niveau zien, maar een wisselend beeld qua uitstroom naar het hoger onderwijs.
Algemeen
Rooms-Katholiek, PO-BO, onderdeel van Stichting Etuda Onderwijs en Opvang.
Gemiddeld 80 leerlingen (kleinschalig), schoolweging van 27.02, buurtinkomen €32.700.
Dorpsstraat 8, Esbeek. Beschikt over eigen KDV en BSO (Kindcentrum Torenlei). Onderwijsuren zijn doorgaans 08.30-14.30 uur.
Wat de data zegt
De recente CITO-score (85.67) is sterk gestegen, wat duidt op goede basisvaardigheden. De uitstroom naar het hoger onderwijs is momenteel beperkt.
De algemene score is wisselend (piek in 2020-2021). Het fundamentele niveau is over de jaren heen relatief stabiel hoog.
Sterke punten
- Sterke recente CITO-score
- Hoog fundamenteel niveau
- Kleinschalige leerlingengroepen
Aandachtspunten
- Wisselende uitstroom naar VWO/HAVO
- Lage score op streefniveau
- Beperkte data over tevredenheid
Voor ouders
Selectieprincipes
- Focus op de persoonlijke klik met de pedagogische staf
- Beoordeel de balans tussen basisvaardigheden en uitdagend onderwijs
- Kijk naar de aansluiting bij de eigen waarden (Rooms-Katholiek)
Vragen bij de rondleiding
- Hoe wordt de balans tussen basisvaardigheden en uitdagend onderwijs bewaakt?
- Hoe ziet de overgang naar het voortgezet onderwijs er voor verschillende leerlingen uit?
- Op welke manier wordt de katholieke identiteit dagelijks vormgegeven?
- Hoe wordt de kleinschaligheid benut om individuele groei te stimuleren?
AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-09
Vergelijkbare scholen in de buurt
De Vlinderakker
Biest-Houtakker · 5.4 km
Zeer vergelijkbare schoolgrootte, levensbeschouwing en een vergelijkbare score.
De Doelakkers
Hilvarenbeek · 3.0 km
Dichtbij gelegen Rooms-Katholieke school met een vergelijkbare PO-BO structuur.
St. Jozef Haghorst
Haghorst · 6.2 km
Vergelijkbare Rooms-Katholieke levensbeschouwing en een iets hogere score.
De Alm
Tilburg · 9.1 km
Vergelijkbare score en levensbeschouwing in de nabijgelegen regio.
De Coppele
Oisterwijk · 12.8 km
Vergelijkbare score en levensbeschouwing voor een alternatieve locatie.
Aantal leerlingen
| Schooljaar | Leerlingen |
|---|---|
| 2025-2026 | 83 |
| 2024-2025 | 79 |
| 2023-2024 | 76 |
| 2022-2023 | 76 |
| 2021-2022 | 82 |
| 2020-2021 | 82 |
| 2019-2020 | 86 |
| 2018-2019 | 82 |
Toetsscores
| Toets | Schooljaar | Toetsscores | Gemeente gem. | 🇳🇱 NL |
|---|---|---|---|---|
| IEP | 2024-2025 | 85.67 | 81.41 | 77.84 |
| IEP | 2023-2024 | 77.0 | 80.2 | 77.84 |
| IEP | 2022-2023 | 75.23 | 80.08 | 79.49 |
| IEP | 2021-2022 | 77.33 | 81.32 | 79.78 |
| IEP | 2020-2021 | 85.56 | 81.85 | 79.57 |
| IEP | 2018-2019 | 72.83 | 81.11 | 82.07 |
| IEP | 2017-2018 | 77.0 | 81.0 | 80.81 |
| IEP | 2016-2017 | 79.78 | 81.07 | 81.19 |
| IEP | 2015-2016 | 72.65 | 78.42 | 80.03 |
| IEP | 2014-2015 | 83.2 | 82.15 | 81.53 |
Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder
Uitstroom naar middelbare school
| Jaar | VWO | HAVO | VMBO-T | VMBO-B/K |
|---|---|---|---|---|
| 2024-2025 | 0 | 5 | 0 | 0 |
| 2023-2024 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2022-2023 | 0 | 0 | 6 | 0 |
| 2021-2022 | 1 | 2 | 2 | 4 |
| 2020-2021 | 6 | 4 | 3 | 2 |
| 2019-2020 | 3 | 2 | 1 | 3 |
Zittenblijvers
| Jaar | % | Aantal |
|---|---|---|
| 2024-2025 | 5.0% | 5 |
| 2023-2024 | 5.0% | 5 |
| 2022-2023 | —% | 0 |
| 2021-2022 | 15.4% | 2 |
| 2020-2021 | 11.1% | 1 |
| 2019-2020 | 18.8% | 3 |
Doorstroomtoets referentieniveaus
Schooladviezen
Personeel
Geslacht
Functiegroepen
Onderwijsinspectie
| Type | Resultaat | Datum |
|---|---|---|
| Kwaliteitsonderzoek naar aanleiding van risicoâs | Voldoende | 13 juli 2021 |
| Kwaliteitscultuur | Voldoende | 13 juli 2021 |
| Aanbod | Voldoende | 13 juli 2021 |
| Zicht op ontwikkeling | Voldoende | 13 juli 2021 |
| Didactisch handelen | Voldoende | 13 juli 2021 |
| Resultaten | Voldoende | 13 juli 2021 |
| Veiligheid | Voldoende | 13 juli 2021 |
| Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen | Zonder actueel oordeel | 12 april 2019 |
| Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen | Geen eindoordeel | 12 april 2019 |
| Eindoordeel | Voldoende | 19 september 2025 |
Schooltijden
- Onderwijs: Maandag t/m Vrijdag (variërend tussen 08.30 – 12.30 en 08.30 – 14.30 uur)
- Dagopvang: Maandag t/m Woensdag 07.30 – 18.30 uur
- Peuteropvang: Maandag t/m Vrijdag 08.15 – 12.15 uur (alleen tijdens schoolweken)
- BSO: Maandag, Dinsdag en Donderdag 14.30 – 17.45 uur (mogelijk tot 18.30 uur)
Vakanties
| Herfstvakantie | 2025-10-13 – 2025-10-17 |
| Kerstvakantie | 2025-12-22 – 2026-01-02 |
| Voorjaarsvakantie | 2026-02-16 – 2026-02-20 |
| Meivakantie | 2026-04-20 – 2026-05-01 |
| Hemelvaart | 2026-05-14 |
| Zomervakantie | 2026-07-13 |
Rooster
- Maandag: 08.30 – 14.30 uur
- Dinsdag: 08.30 – 14.30 uur
- Woensdag: 08.30 – 12.30 uur
- Donderdag: 08.30 – 14.30 uur
- Vrijdag: 08.30 – 14.30 uur (Groep 1 is vrij)
- BSO is de gehele dag geopend op studiedagen
Beoordelingen (0)
Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!
Log in om een beoordeling te plaatsen.