Mondomijn
Helmond · 5706 WB
Abendonk 17, 5706WB, Helmond
Mondomijn is een Integraal kindcentrum in de wijk Brandevoort in Helmond waar opvang en onderwijs nauw samenwerken.
Schoolprofiel & ouderadvies
Datadekking: hoogMondomijn is een Rooms-Katholiek Integraal Kindcentrum in Helmond waar opvang en onderwijs nauw samenwerken. De school kenmerkt zich door een sterk fundamenteel niveau en een persoonlijke aanpak voor kinderen van 0 tot 13 jaar. Recentelijk is er echter een aandachtspunt ontstaan door een onvoldoende inspectieresultaat.
Algemeen
Rooms-Katholiek, PO-BO, Stichting QliQ Primair Onderwijs, Samenwerkingsverband Passend onderwijs PO Helmond-Peelland.
Gemiddeld 280 leerlingen (recent 351), dalende trend in leerlingenaantal. Buurtinkomen €32.700, schoolweging 25.21.
Abendonk 17, Helmond. Beschikt over eigen BSO (140 plaatsen) en KDV (44 plaatsen). Website is actief.
Wat de data zegt
De school scoort momenteel een 61.8. Het fundamentele niveau is hoog (81.13), maar de uitstroom naar het hoger onderwijs is relatief bescheiden.
De algemene score is wisselend met een recente daling ten opzichte van 2022-2023. Het fundamentele niveau was in het verleden zeer hoog (94.19).
Sterke punten
- Hoog fundamenteel niveau
- Sterke CITO-doorstroomtoetsscore (77.51)
- Lage zittingspercentage (5%)
Aandachtspunten
- Recent 'Onvoldoende' inspectieresultaat (juni 2025)
- Relatief lage uitstroomscore naar VWO/HAVO
- Daling in de algemene KieSchool-score
Voor ouders
Selectieprincipes
- Focus op de persoonlijke begeleiding binnen het integraal model
- Beoordeel de huidige kwaliteitsverbetering na het inspectieresultaat
- Kijk naar de balans tussen basisvaardigheden en persoonlijke groei
Vragen bij de rondleiding
- Hoe wordt er momenteel gewerkt aan de verbeterpunten uit het recente inspectieresultaat?
- Hoe ziet de overgang van de opvang naar het basisonderwijs er concreet uit?
- Op welke manier wordt het fundamentele niveau vertaald naar persoonlijke groei voor elk kind?
- Hoe wordt de balans tussen de verschillende leerlijnen bewaakt?
AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-14
Wat is er veranderd?
Ontwikkelingen op de school Mondomijn
De KieSchool-score varieerde van 58.1 in 2020-2021 naar 61.8 in 2024-2025. Het aantal leerlingen daalde van 421 in 2021-2022 naar 293 in 2025-2026.
AI-ondersteunde samenvatting van de jaarcijfers — bij kleine scholen kan één jaar toeval zijn.
Vergelijkbare scholen in de buurt
In het hart van het hout
Helmond · 2.5 km
Zelfde religie en type in Helmond met een vergelijkbaar aantal leerlingen.
De Korenaar Helmond
Helmond · 6.9 km
Vergelijkbare schoolgrootte en religieuze achtergrond in de regio Helmond.
De Vlier Helmond
Helmond · 7.3 km
Gelijkaardige schoolgrootte en religie in de nabijgelegen stad Helmond.
Mozaiek Helmond
Helmond · 6.3 km
Rooms-Katholieke PO-BO in Helmond met een vergelijkbaar leerlingenaantal.
Vijfblad
Geldrop · 4.2 km
Vergelijkbare religieuze achtergrond en score in de nabijgelegen regio.
Aantal leerlingen
| Schooljaar | Leerlingen |
|---|---|
| 2025-2026 | 293 |
| 2024-2025 | 351 |
| 2023-2024 | 386 |
| 2022-2023 | 380 |
| 2021-2022 | 421 |
| 2020-2021 | 398 |
| 2019-2020 | 361 |
| 2018-2019 | 351 |
Toetsscores
| Toets | Schooljaar | Toetsscores | Gemeente gem. | 🇳🇱 NL |
|---|---|---|---|---|
| IEP | 2024-2025 | 77.51 | 78.13 | 77.84 |
| IEP | 2023-2024 | 75.8 | 75.05 | 77.84 |
| IEP | 2022-2023 | 79.09 | 76.87 | 79.49 |
| IEP | 2021-2022 | 74.51 | 76.84 | 79.78 |
| IEP | 2020-2021 | 75.05 | 76.39 | 79.57 |
| IEP | 2018-2019 | 78.37 | 78.67 | 82.07 |
| IEP | 2017-2018 | — | 78.25 | 80.81 |
| IEP | 2016-2017 | 72.92 | 75.26 | 81.19 |
| IEP | 2015-2016 | 84.65 | 81.56 | 80.03 |
| IEP | 2014-2015 | — | — | 81.53 |
Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder
Uitstroom naar middelbare school
| Jaar | VWO | HAVO | VMBO-T | VMBO-B/K |
|---|---|---|---|---|
| 2024-2025 | 15 | 12 | 8 | 6 |
| 2023-2024 | 20 | 17 | 14 | 0 |
| 2022-2023 | 10 | 8 | 10 | 0 |
| 2021-2022 | 13 | 9 | 8 | 12 |
| 2020-2021 | 11 | 12 | 8 | 8 |
| 2019-2020 | 8 | 7 | 13 | 13 |
Zittenblijvers
| Jaar | % | Aantal |
|---|---|---|
| 2024-2025 | 5.0% | 5 |
| 2023-2024 | 5.0% | 5 |
| 2022-2023 | 16.4% | 9 |
| 2021-2022 | 18.8% | 6 |
| 2020-2021 | 18.2% | 8 |
| 2019-2020 | 7.5% | 3 |
Doorstroomtoets referentieniveaus
Schooladviezen
Tevredenheid leerlingen
| Schooljaar | Cijfer | Vergelijkbare scholen |
|---|---|---|
| 2023-2024 | 7.4 | 8.0 |
| 2022-2023 | 8.0 | 8.0 |
Personeel
Geslacht
Functiegroepen
Onderwijsinspectie
| Type | Resultaat | Datum |
|---|---|---|
| Kwaliteitsonderzoek naar aanleiding van risicoâs | Onvoldoende | 6 juni 2025 |
| Kwaliteitsonderzoek naar aanleiding van risicoâs | Voldoende | 3 maart 2023 |
| Kwaliteitsonderzoek naar een goede school | Goed | 1 juli 2019 |
| Kwaliteitszorg | Goed | 1 juli 2019 |
| Kwaliteitscultuur | Goed | 1 juli 2019 |
| Verantwoording en dialoog | Goed | 1 juli 2019 |
| Onderwijsproces | Goed | 1 juli 2019 |
| Aanbod | Goed | 1 juli 2019 |
| Zicht op ontwikkeling | Goed | 1 juli 2019 |
| Didactisch handelen | Voldoende | 1 juli 2019 |
Beoordelingen (0)
Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!
Log in om een beoordeling te plaatsen.