De Vlashof
Foto van schoolwebsite

De Vlashof

Tilburg · 5011 JB

Bartokstraat 131, 5011JB, Tilburg

Rooms-Katholiek PO-BO BRIN: 10WH00
35.0
KieSchool score
2024-2025

Schoolprofiel & ouderadvies

Datadekking: hoog

De Vlashof is een Rooms-Katholieke basisschool in Tilburg met een gemiddelde van ongeveer 220 leerlingen. De school vertoont een wisselend beeld in de recente scores, waarbij het fundamentele niveau hoog scoort maar de uitstroom naar het hoger onderwijs momenteel laag is.

Algemeen

Rooms-Katholiek, PO-BO, onderwijsbestuur Mondiaen, samenwerkingsverband Passend Onderwijs PO 30-04.

Gemiddeld 220 leerlingen (licht dalende trend sinds 2019). Buurtinkomen is €32.700 met een schoolweging van 37,89.

Gelegen aan de Bartokstraat 131, Tilburg. Beschikt over Kindercampus De Vlashof (BSO en KDV) en diverse VGO-plekken.

Wat de data zegt

De recente composite score (34,99) is gedaald ten opzichte van vorig jaar. Het fundamentele niveau is sterk (91,0%), maar de uitstroom naar HAVO/VWO is momenteel nul.

De scores zijn wisselend; de composite score daalde fors van 50,18 in 2023-2024 naar 34,99 in 2024-2025. Het fundamentele niveau is historisch gezien zeer hoog.

Sterke punten

  • Zeer hoog fundamenteel niveau (91,0%)
  • Brede beschikbaarheid van kinderopvang (KDV/BSO)
  • Voldoende resultaten en kwaliteitszorg door inspectie

Aandachtspunten

  • Sterke daling in de recente composite score
  • Geen uitstroom naar HAVO of VWO in het laatste schooljaar
  • Relatief hoog percentage zittenblijvers in 2024-2025 (17,86%)

Voor ouders

Selectieprincipes

  • Focus op de sterke basisvaardigheden
  • Beoordeel de recente daling in scores tijdens het gesprek
  • Kijk naar de persoonlijke klik met de schoolcultuur

Vragen bij de rondleiding

  • Hoe verklaart de school de recente daling in de composite score?
  • Wat is de strategie om de uitstroom naar het hoger onderwijs te stimuleren?
  • Hoe wordt omgegaan met de recente stijging in het percentage zittenblijvers?
  • Hoe wordt de schoolcultuur van 'goede intenties' dagelijks in de klas vertaald?

AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-12

Wat is er veranderd?

Ontwikkelingen op De Vlashof

De KieSchool-score varieerde van 40.4 in 2020-2021 naar 35.0 in 2024-2025. Het percentage leerlingen dat doorstroomt naar havo/vwo bereikte een piek van 46.7% in 2023-2024.

AI-ondersteunde samenvatting van de jaarcijfers — bij kleine scholen kan één jaar toeval zijn.

Vergelijkbare scholen in de buurt

Aantal leerlingen

SchooljaarLeerlingen
2025-2026209
2024-2025203
2023-2024213
2022-2023216
2021-2022215
2020-2021214
2019-2020233
2018-2019231

Toetsscores

Toets Schooljaar Toetsscores Gemeente gem. 🇳🇱 NL
IEP 2024-2025 70.47 78.2 77.84
IEP 2023-2024 77.59 77.44 77.84
IEP 2022-2023 — 79.14 79.49
IEP 2021-2022 — 80.47 79.78
IEP 2020-2021 — 80.24 79.57
IEP 2018-2019 — 80.68 82.07
IEP 2017-2018 — 79.58 80.81
IEP 2016-2017 — 80.14 81.19
IEP 2015-2016 — 78.34 80.03
IEP 2014-2015 — 84.5 81.53

Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder

Uitstroom naar middelbare school

Jaar VWOHAVO VMBO-TVMBO-B/K
2024-2025 0 0 5 6
2023-2024 7 7 11 0
2022-2023 0 0 8 11
2021-2022 4 1 9 17
2020-2021 2 5 6 12
2019-2020 3 3 10 21

Zittenblijvers

Jaar%Aantal
2024-2025 17.9% 5
2023-2024 5.0% 5
2022-2023 5.0% 5
2021-2022 11.1% 3
2020-2021 2.7% 1
2019-2020 12.0% 3

Doorstroomtoets referentieniveaus

Fundamenteel niveau 91.0%
Signaleringswaarde: 85.0% · Vergelijkbare scholen: 92.5%
Streefniveau 39.2%
Signaleringswaarde: 31.7% · Vergelijkbare scholen: 42.8%

Schooladviezen

vso
3.0%
praktijkonderwijs
3.0%
vmbo-b / -k
3.0%
vmbo-k
3.0%
vmbo-k / -(g)t
27.3%
vmbo-(g)t
6.1%
vmbo-(g)t / havo
15.2%
havo
6.1%
havo / vwo
15.2%
vwo
6.1%
onbekend
12.1%

Tevredenheid leerlingen

Schooljaar Cijfer Vergelijkbare scholen
2023-2024 7.3 8.0
2022-2023 7.6 8.0
2021-2022 7.8 8.1

Personeel

Geslacht

Man
16.0%
Vrouw
84.0%

Functiegroepen

Onderwijzend personeel
72.0%
Direct ondersteunend personeel
24.0%
Indirect ondersteunend personeel
—%
Management
4.0%

Onderwijsinspectie

Type Resultaat Datum
Basisarrangement na jaarlijks onderzoek (met of zonder bestuursgesprek) Geen eindoordeel 12 januari 2023
Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen Geen eindoordeel 12 april 2021
Kwaliteitszorg Goed 12 april 2021
Resultaten Voldoende 12 april 2021
Kwaliteitszorg Voldoende 30 oktober 2017
Kwaliteitscultuur Voldoende 30 oktober 2017
Aanbod Voldoende 30 oktober 2017
Zicht op ontwikkeling Voldoende 30 oktober 2017
Zicht op ontwikkeling en begeleiding Goed 30 oktober 2017
Didactisch handelen Voldoende 30 oktober 2017

Beoordelingen (0)

Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!

Log in om een beoordeling te plaatsen.