De Speelwagen
Wognum · 1687 RA
Conferencelaan 1, 1687RA, Wognum
De website van basisschool De Speelwagen in Wognum biedt een algemeen welkom aan ouders en bezoekers.
Schoolprofiel & ouderadvies
Datadekking: hoogDe Speelwagen is een openbare basisschool in Wognum met een focus op individuele ontwikkeling en het leerstofjaarklassensysteem. De data laten een stabiel fundamenteel niveau zien, maar de algemene score vertoont een recente daling. De school dient een diverse groep leerlingen met een variërende uitstroom naar het voortgezet onderwijs.
Algemeen
Openbaar onderwijs (PO-BO), onderwijsbestuur ALLURE, samenwerkingsverband De Westfriese Knoop.
Gemiddeld 150 leerlingen (trend dalend van 191 naar 147). Buurtinkomen is €32.700, schoolweging is 29.18.
Gelegen aan Conferencelaan 1, Wognum. Diverse kinderopvangmogelijkheden (KDV, BSO, VGO) in de directe omgeving.
Wat de data zegt
De recente score (39.1) is aanzienlijk lager dan voorgaande jaren, terwijl het fundamentele niveau relatief hoog blijft (81.14). De CITO-score van 3.92 is stabiel.
De algemene score is wisselend met een duidelijke daling in het laatste jaar. Het fundamentele niveau was hoog (94.19) in 2022-2023 en is daarna licht gedaald.
Sterke punten
- Hoog fundamenteel niveau over meerdere jaren
- Lage percentage zittenblijvers (0.05%)
- Diverse uitstroom naar verschillende vervolgonderwijsvormen
Aandachtspunten
- Sterke daling in de algemene KieSchool-score in 2024-2025
- Lage score op het streefniveau (50.16)
- Uitstroom naar VWO/HAVO is in het laatste jaar naar nul gedaald
Voor ouders
Selectieprincipes
- Focus op de balans tussen fundamenteel niveau en de recente daling in de algemene score
- Beoordeel de uitstroom naar het vervolgonderwijs op basis van de wensen voor uw kind
- Kijk naar de match met het leerstofjaarklassensysteem
Vragen bij de rondleiding
- Hoe wordt de recente daling in de algemene score verklaard?
- Hoe ziet het leerstofjaarklassensysteem er in de praktijk uit?
- Welke ondersteuning is er voor kinderen die extra uitdaging nodig hebben?
- Hoe wordt de overgang naar het voortgezet onderwijs begeleid?
AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-10
Wat is er veranderd?
Ontwikkelingen op De Speelwagen
De KieSchool-score daalde van 61.6 in 2023-2024 naar 39.1 in 2024-2025. Het aantal leerlingen veranderde van 163 in 2023-2024 naar 148 in 2024-2025.
AI-ondersteunde samenvatting van de jaarcijfers — bij kleine scholen kan één jaar toeval zijn.
Vergelijkbare scholen in de buurt
De Plaats
Abbekerk · 4.9 km
Zeer vergelijkbaar in leerlingenaantal en type onderwijs, op korte afstand.
De Bussel Blokker
Blokker · 5.7 km
Vergelijkbaar leerlingenaantal en onderwijsvorm in de nabije omgeving.
KlimOp Zwaag
Zwaag · 3.1 km
Openbaar PO-BO onderwijs op een goede afstand met een vergelijkbare score.
De Klaverwoid
Twisk · 6.5 km
Vergelijkbare score en onderwijsvorm binnen een redelijke straal.
De Akker Opmeer
Opmeer · 5.3 km
Openbaar PO-BO onderwijs met een vergelijkbare score in de regio.
Aantal leerlingen
| Schooljaar | Leerlingen |
|---|---|
| 2025-2026 | 147 |
| 2024-2025 | 148 |
| 2023-2024 | 163 |
| 2022-2023 | 160 |
| 2021-2022 | 176 |
| 2020-2021 | 183 |
| 2019-2020 | 191 |
| 2018-2019 | 191 |
Toetsscores
| Toets | Schooljaar | Toetsscores | Gemeente gem. | 🇳🇱 NL |
|---|---|---|---|---|
| IEP | 2024-2025 | 72.46 | 76.95 | 77.84 |
| IEP | 2023-2024 | 77.46 | 78.58 | 77.84 |
| IEP | 2022-2023 | 81.43 | 78.49 | 79.49 |
| IEP | 2021-2022 | 82.46 | 79.2 | 79.78 |
| IEP | 2020-2021 | 81.91 | 80.61 | 79.57 |
| IEP | 2018-2019 | 81.24 | 81.74 | 82.07 |
| IEP | 2017-2018 | 79.0 | 81.06 | 80.81 |
| IEP | 2016-2017 | 76.69 | 79.87 | 81.19 |
| IEP | 2015-2016 | 82.36 | 78.73 | 80.03 |
| IEP | 2014-2015 | — | — | 81.53 |
Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder
Uitstroom naar middelbare school
| Jaar | VWO | HAVO | VMBO-T | VMBO-B/K |
|---|---|---|---|---|
| 2024-2025 | 0 | 0 | 0 | 6 |
| 2023-2024 | 13 | 10 | 7 | 5 |
| 2022-2023 | 7 | 8 | 0 | 0 |
| 2021-2022 | 13 | 6 | 3 | 2 |
| 2020-2021 | 8 | 2 | 10 | 3 |
| 2019-2020 | 7 | 7 | 4 | 6 |
Zittenblijvers
| Jaar | % | Aantal |
|---|---|---|
| 2024-2025 | 5.0% | 5 |
| 2023-2024 | 5.0% | 5 |
| 2022-2023 | 5.0% | 5 |
| 2021-2022 | 4.3% | 1 |
| 2020-2021 | —% | 0 |
| 2019-2020 | 13.6% | 3 |
Doorstroomtoets referentieniveaus
Schooladviezen
Tevredenheid leerlingen
| Schooljaar | Cijfer | Vergelijkbare scholen |
|---|---|---|
| 2023-2024 | 7.4 | 8.0 |
| 2022-2023 | 6.9 | 8.0 |
| 2021-2022 | 7.4 | 8.1 |
Personeel
Geslacht
Functiegroepen
Onderwijsinspectie
| Type | Resultaat | Datum |
|---|---|---|
| Basisarrangement na jaarlijks onderzoek (met of zonder bestuursgesprek) | Geen eindoordeel | 11 januari 2023 |
| Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen | Zonder actueel oordeel | 16 juli 2019 |
| Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen | Geen eindoordeel | 16 juli 2019 |
| Eindoordeel | Goed | 3 juni 2025 |
| KwaliteitszorgEnAmbitie | Geen samenvattend oordeel | 1 juni 2025 |
| Oordeel over het financiële beheer | Voldoende | 16 juli 2019 |
| KwaliteitszorgEnAmbitie | Geen samenvattend oordeel | 16 juli 2019 |
| Financieel beheer | Voldoende | 16 juli 2019 |
| Continuïteit | Voldoende | 16 juli 2019 |
| Doelmatigheid | Geen oordeel | 16 juli 2019 |
Beoordelingen (0)
Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!
Log in om een beoordeling te plaatsen.