De Hunenborg
Hengelo · 7556 NK
Old Ruitenborgh 31, 7556NK, Hengelo (Hengelo)
De Hunenborg in Hengelo is een Vreedzame School waar kinderen leren samenwerken, beslissingen nemen en verantwoordelijkheid voor elkaar dragen in een veilige leefgemeenschap.
Schoolprofiel & ouderadvies
Datadekking: hoogDe Hunenborg is een Rooms-Katholieke basisschool in Hengelo met een focus op een vreedzame leefgemeenschap en coöperatief leren. De data laten een wisselend beeld zien qua prestaties, waarbij het fundamentele niveau historisch sterk was maar recentelijk is gedaald.
Algemeen
Rooms-Katholiek, PO-BO onder Stichting Symbio Hengelo, samenwerkingsverband Twente Oost PO.
Gemiddeld 211 leerlingen. De school ligt in een wijk met een relatief laag gemiddeld inkomen en een schoolweging van 36.2.
Gelegen aan Old Ruitenborgh 31 in Hengelo. Beschikt over een eigen Peuterspeelschool en BSO.
Wat de data zegt
De recente composite score (31.94) en CITO-score (3.34) liggen aan de lagere kant vergeleken met voorgaande jaren.
De scores zijn wisselend; het fundamentele niveau was in 2018-2019 zeer hoog (85.48), maar is sindsdien aanzienlijk gedaald naar 52.88.
Sterke punten
- Sterke focus op sociale vaardigheden en coöperatief leren
- Goede tevredenheidsscore van ouders (historisch boven 8.0)
- Brede uitstroom naar diverse voortscholingsvormen
Aandachtspunten
- Recente daling in de composite score en CITO-prestaties
- Stijgend percentage zittenblijvers in het laatste schooljaar (19.2%)
- Variabele uitstroom naar het hoogste niveau (VWO)
Voor ouders
Selectieprincipes
- Focus op de pedagogische visie (Vreedzame School)
- Beoordeel de balans tussen sociaal en academisch
- Vraag naar de reden van de recente score-fluctuaties
Vragen bij de rondleiding
- Hoe wordt de 'Vreedzame School'-visie dagelijks in de klas belevd?
- Wat is de reden voor de recente daling in de CITO-scores?
- Hoe gaan jullie om met de variatie in het fundamentele niveau?
- Hoe ziet de begeleiding eruit voor kinderen die extra ondersteuning nodig hebben?
AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-13
Wat is er veranderd?
Ontwikkelingen op De Hunenborg
De KieSchool-score varieerde van 35.0 in 2020-2021 tot 31.9 in 2024-2025. Het aantal leerlingen steeg van 175 in 2021-2022 naar 211 in 2025-2026.
AI-ondersteunde samenvatting van de jaarcijfers — bij kleine scholen kan één jaar toeval zijn.
Vergelijkbare scholen in de buurt
De Schothorst
Hengelo · 1.7 km
Zelfde religieuze achtergrond en locatie in Hengelo met een vergelijkbaar aantal leerlingen.
De Akker Hengelo
Hengelo · 2.4 km
Gelegen in Hengelo met dezelfde religieuze achtergrond en een vergelijkbare schaal.
De Wheele
Borne · 3.1 km
Religieuze achtergrond en een vergelijkbare afstand tot de huidige locatie.
Willibrordus Deurningen
Deurningen (Dinkelland) · 4.2 km
Vergelijkbare religieuze achtergrond en een redelijke afstand tot Hengelo.
Pius X Haaksbergen
Haaksbergen · 14.6 km
Identieke religieuze achtergrond en een vergelijkbare score als De Hunenborg.
Aantal leerlingen
| Schooljaar | Leerlingen |
|---|---|
| 2025-2026 | 211 |
| 2024-2025 | 210 |
| 2023-2024 | 223 |
| 2022-2023 | 163 |
| 2021-2022 | 175 |
| 2020-2021 | 169 |
| 2019-2020 | 183 |
| 2018-2019 | 202 |
Toetsscores
| Toets | Schooljaar | Toetsscores | Gemeente gem. | 🇳🇱 NL |
|---|---|---|---|---|
| IEP | 2024-2025 | 69.67 | 76.77 | 77.84 |
| IEP | 2023-2024 | 72.55 | 76.91 | 77.84 |
| IEP | 2022-2023 | 70.32 | 78.61 | 79.49 |
| IEP | 2021-2022 | 74.92 | 79.49 | 79.78 |
| IEP | 2020-2021 | 73.1 | 78.69 | 79.57 |
| IEP | 2018-2019 | 81.2 | 80.5 | 82.07 |
| IEP | 2017-2018 | — | 78.5 | 80.81 |
| IEP | 2016-2017 | — | 78.69 | 81.19 |
| IEP | 2015-2016 | — | 76.1 | 80.03 |
| IEP | 2014-2015 | — | — | 81.53 |
Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder
Uitstroom naar middelbare school
| Jaar | VWO | HAVO | VMBO-T | VMBO-B/K |
|---|---|---|---|---|
| 2024-2025 | 0 | 6 | 0 | 8 |
| 2023-2024 | 12 | 5 | 8 | 13 |
| 2022-2023 | 0 | 5 | 5 | 15 |
| 2021-2022 | 1 | 6 | 4 | 15 |
| 2020-2021 | 3 | 10 | 12 | 23 |
| 2019-2020 | 0 | 5 | 8 | 11 |
Zittenblijvers
| Jaar | % | Aantal |
|---|---|---|
| 2024-2025 | 19.2% | 5 |
| 2023-2024 | 5.0% | 5 |
| 2022-2023 | 5.0% | 5 |
| 2021-2022 | 20.0% | 5 |
| 2020-2021 | 10.7% | 3 |
| 2019-2020 | 16.7% | 8 |
Doorstroomtoets referentieniveaus
Schooladviezen
Tevredenheid leerlingen
| Schooljaar | Cijfer | Vergelijkbare scholen |
|---|---|---|
| 2023-2024 | 7.8 | 8.0 |
| 2022-2023 | 8.1 | 8.0 |
| 2021-2022 | 8.2 | 8.1 |
Personeel
Geslacht
Functiegroepen
Onderwijsinspectie
| Type | Resultaat | Datum |
|---|---|---|
| Basisarrangement na jaarlijks onderzoek (met of zonder bestuursgesprek) | Geen eindoordeel | 11 januari 2023 |
| Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen | Zonder actueel oordeel | 13 november 2018 |
| Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen | Geen eindoordeel | 13 november 2018 |
| KwaliteitszorgEnAmbitie | Geen samenvattend oordeel | 1 januari 2026 |
| Oordeel over het financiële beheer | Voldoende | 13 november 2018 |
| KwaliteitszorgEnAmbitie | Geen samenvattend oordeel | 13 november 2018 |
| Financieel beheer | Voldoende | 13 november 2018 |
| Continuïteit | Voldoende | 13 november 2018 |
| Rechtmatigheid | Voldoende | 13 november 2018 |
| Kwaliteitszorg | Voldoende | 13 november 2018 |
Beoordelingen (0)
Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!
Log in om een beoordeling te plaatsen.