De Esmarke
Foto van schoolwebsite

De Esmarke

Enschede · 7534 JZ

Esmarkelaan 201, 7534JZ, Enschede

Openbaar PO-BO BRIN: 26AJ00
50.6
KieSchool score
2024-2025

Schoolprofiel & ouderadvies

Datadekking: hoog

De Esmarke is een openbare basisschool in Enschede met een relatief kleine leerlingpopulatie. De data laten een stabiel fundamenteel niveau zien, maar de algemene score en uitstroom naar het hoger onderwijs vertonen de laatste jaren een dalende trend.

Algemeen

Openbaar onderwijs (PO-BO), onder deel van Stichting Consent en Samenwerkingsverband Twente Oost PO.

De school heeft momenteel 129 leerlingen (dalende trend sinds 2019). De buurt heeft een gemiddeld inkomen van €32.700 en een schoolweging van 32,56.

Gelegen aan de Esmarkelaan 201 in Enschede. Er is een eigen KDV (Esmarke) en diverse nabijgelegen BSO- en VGO-locaties.

Wat de data zegt

De meest recente scores (2024-2025) laten een gemiddelde composite score van 50,63 zien, met een relatief lage uitstroomscore naar het hoger onderwijs.

De algemene score is sinds 2018 dalend (van 61,39 naar 50,63). Het fundamenteel niveau was in 2018-2019 zeer hoog (92,5), maar is daarna gestabiliseerd op een lager niveau.

Sterke punten

  • Stabiel fundamenteel niveau
  • Lage zittenblijverspercentage (5%)
  • Goede tevredenheidsscores uit voorgaande jaren

Aandachtspunten

  • Dalende trend in de algemene score en uitstroom
  • Lagere CITO-doorstroomscore in de laatste jaren
  • Afname van het aantal leerlingen over de afgelopen jaren

Voor ouders

Selectieprincipes

  • Focus op de persoonlijke klik met de huidige dynamiek van de school
  • Beoordeel de balans tussen fundamentele basis en voorbereiding op het vervolgonderwijs
  • Kijk naar de stabiliteit van de leerlingpopulatie

Vragen bij de rondleiding

  • Hoe wordt de dalende trend in de uitstroomscores intern geadresseerd?
  • Wat zijn de plannen om het fundamentele niveau weer naar de hoogtes van voor 2018 te krijgen?
  • Hoe wordt de kleinere leerlingengroep ingezet voor individuele aandacht?
  • Hoe werken de kernwaarden Verantwoordelijkheid, Respect en Veiligheid in de dagelijkse praktijk?

AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-13

Wat is er veranderd?

Ontwikkelingen op De Esmarke

De KieSchool-score varieerde van 54.0 in 2020-2021 naar 50.6 in 2024-2025. Het aantal leerlingen daalde van 204 in 2021-2022 naar 129 in 2025-2026.

AI-ondersteunde samenvatting van de jaarcijfers — bij kleine scholen kan één jaar toeval zijn.

Vergelijkbare scholen in de buurt

Aantal leerlingen

SchooljaarLeerlingen
2025-2026129
2024-2025135
2023-2024155
2022-2023180
2021-2022204
2020-2021219
2019-2020251
2018-2019294

Toetsscores

Toets Schooljaar Toetsscores Gemeente gem. 🇳🇱 NL
IEP 2024-2025 72.86 76.52 77.84
IEP 2023-2024 76.15 78.03 77.84
IEP 2022-2023 75.19 79.49 79.49
IEP 2021-2022 82.41 78.26 79.78
IEP 2020-2021 80.38 78.54 79.57
IEP 2018-2019 — 81.47 82.07
IEP 2017-2018 — 79.81 80.81
IEP 2016-2017 — 79.63 81.19
IEP 2015-2016 — 74.56 80.03
IEP 2014-2015 — 75.0 81.53

Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder

Uitstroom naar middelbare school

Jaar VWOHAVO VMBO-TVMBO-B/K
2024-2025 0 10 6 0
2023-2024 7 5 7 8
2022-2023 8 15 14 0
2021-2022 12 8 12 5
2020-2021 8 9 10 5
2019-2020 12 15 11 9

Zittenblijvers

Jaar%Aantal
2024-2025 5.0% 5
2023-2024 5.0% 5
2022-2023 5.0% 5
2021-2022 21.4% 9
2020-2021 16.2% 6
2019-2020 6.2% 2

Doorstroomtoets referentieniveaus

Fundamenteel niveau 93.3%
Signaleringswaarde: 85.0% · Vergelijkbare scholen: 95.3%
Streefniveau 43.0%
Signaleringswaarde: 43.5% · Vergelijkbare scholen: 54.3%

Schooladviezen

praktijkonderwijs
3.6%
vmbo-b / -k
14.3%
vmbo-k
14.3%
vmbo-k / -(g)t
7.1%
vmbo-(g)t
17.9%
vmbo-(g)t / havo
7.1%
havo
10.7%
havo / vwo
3.6%
vwo
21.4%

Tevredenheid leerlingen

Schooljaar Cijfer Vergelijkbare scholen
2022-2023 8.1 8.0
2021-2022 8.4 8.1

Personeel

Geslacht

Man
18.2%
Vrouw
81.8%

Functiegroepen

Onderwijzend personeel
81.8%
Direct ondersteunend personeel
—%
Indirect ondersteunend personeel
9.1%
Management
9.1%

Onderwijsinspectie

Type Resultaat Datum
Onderzoek naar de kwaliteitsverbetering Geen eindoordeel 1 januari 2026
Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen Geen eindoordeel 2 juli 2018
Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen Zonder actueel oordeel 2 juli 2018
Onderzoek naar de kwaliteitsverbetering Geen eindoordeel 29 juni 2016
De resultaten van de leerlingen voor Nederlandse taal en voor rekenen en wiskunde tijdens de schoolperiode liggen ten minste op het niveau dat op grond van de kenmerken van de leerlingenpopulatie mag worden verwacht. 3: voldoende 29 juni 2016
De sociale competenties van de leerlingen liggen op een niveau dat mag worden verwacht. 3: voldoende 29 juni 2016
Bij de aangeboden leerinhouden voor Nederlandse taal en rekenen en wiskunde betrekt de school alle kerndoelen als te bereiken doelstellingen. 3: voldoende 29 juni 2016
De leerinhouden voor Nederlandse taal en voor rekenen en wiskunde worden aan voldoende leerlingen aangeboden tot en met het niveau van leerjaar 8. 3: voldoende 29 juni 2016
De leerinhouden in de verschillende leerjaren sluiten op elkaar aan. 3: voldoende 29 juni 2016
De school met een substantieel aantal leerlingen met een leerlinggewicht biedt bij Nederlandse taal leerinhouden aan die passen bij de onderwijsbehoeften van leerlingen met een taalachterstand. 3: voldoende 29 juni 2016

Beoordelingen (0)

Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!

Log in om een beoordeling te plaatsen.