De Tuimelaar Hoogvliet Rotterdam
Hoogvliet Rotterdam · 3192 BM
Lengweg 146, 3192BM, Hoogvliet Rotterdam
Schoolprofiel & ouderadvies
Datadekking: hoogDe Tuimelaar is een openbare basisschool in Hoogvliet Rotterdam met een groeiend leerlingenaantal. De school laat een stabiele CITO-score zien en een goede tevredenheid onder ouders. De data laat een wisselend beeld zien wat betreft het fundamentele niveau en de uitstroom naar het voortgezet onderwijs.
Algemeen
Openbaar onderwijs (PO-BO), onderwijs van Stichting BOOR, samenwerkingsverband Passend Primair Onderwijs Rotterdam.
Gemiddeld 157,5 leerlingen, maar een sterke groei naar 233 leerlingen in 2024-2025. De school heeft een schoolweging van 36,44 en een relatief laag buurtinkomen.
Gelegen aan de Lengweg 146 in Hoogvliet. Er is een eigen website bekend en diverse kinderopvangmogelijkheden (KDV, BSO, VGO) in de directe omgeving.
Wat de data zegt
De huidige Composite score is 47,88. De CITO-score (IEP) is gestegen naar 77,0. De uitstroom naar VMBO-T is momenteel dominant, terwijl de uitstroom naar VWO/HAVO lager ligt dan in voorgaande jaren.
De algemene score is wisselend; na een piek in 2022-2023 is de score gedaald. Het fundamentele niveau vertoont een significante daling ten opzichte van de jaren 2017-2019.
Sterke punten
- Stijgende CITO-score over de afgelopen jaren
- Hoge oudertevredenheid (score boven 8.0)
- Brede spreiding in doorstroomadviezen
Aandachtspunten
- Daling in het fundamentele niveau ten opzichte van historische data
- Recent hoger percentage zittenblijvers (0,25%)
- Geen actueel eindoordeel van de inspectie sinds 2023
Voor ouders
Selectieprincipes
- Kijk naar de balans tussen de groeiende leerlingaantallen en de kwaliteit van begeleiding
- Beoordeel de recente daling in het fundamentele niveau in het licht van de huidige leerlingpopulatie
- Focus op de persoonlijke klik met de schoolwaarden: Respect, Vertrouwen en Veiligheid
Vragen bij de rondleiding
- Hoe gaat de school om met de snelle groei van het leerlingenaantal in de afgelopen jaren?
- Wat zijn de plannen om het fundamentele niveau weer te versterken naar de eerdere scores?
- Hoe wordt de balans tussen verschillende doorstroompaden (VMBO vs HAVO/VWO) bewaakt?
- Hoe wordt de kwaliteit van de begeleiding gewaarborgd bij de huidige bezetting?
AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-13
Wat is er veranderd?
Ontwikkelingen De Tuimelaar Hoogvliet
Het aantal leerlingen is gestegen van 156 in 2021-2022 naar 269 in 2025-2026. De KieSchool-score varieerde tussen 44.1 en 54.8 over de afgelopen vijf jaar.
AI-ondersteunde samenvatting van de jaarcijfers — bij kleine scholen kan één jaar toeval zijn.
Vergelijkbare scholen in de buurt
De Notenkraker Hoogvliet Rotterdam
Hoogvliet Rotterdam · 1.4 km
Zeer nabij gelegen in Hoogvliet met een vergelijkbaar leerlingenaantal en openbaar profiel.
ât Prisma Hoogvliet Rotterdam
Hoogvliet Rotterdam · 1.5 km
Gelegen in Hoogvliet met een vergelijkbare score en openbaar karakter.
De Plataan Pernis Rotterdam
Pernis Rotterdam · 4.4 km
Openbare school in de buurt met een vergelijkbaar leerlingenaantal en score.
De Wereldreiziger
Spijkenisse · 3.9 km
Openbare school met een zeer vergelijkbare score en leerlingenaantal.
Jan Campert
Spijkenisse · 3.0 km
Openbare school in de nabijheid met een vergelijkbaar leerlingenaantal.
Aantal leerlingen
| Schooljaar | Leerlingen |
|---|---|
| 2025-2026 | 269 |
| 2024-2025 | 233 |
| 2023-2024 | 216 |
| 2022-2023 | 179 |
| 2021-2022 | 156 |
| 2020-2021 | 127 |
| 2019-2020 | 133 |
| 2018-2019 | 135 |
Toetsscores
| Toets | Schooljaar | Toetsscores | Gemeente gem. | 🇳🇱 NL |
|---|---|---|---|---|
| IEP | 2024-2025 | 77.0 | 76.89 | 77.84 |
| IEP | 2023-2024 | 74.5 | 76.61 | 77.84 |
| IEP | 2022-2023 | 73.88 | 78.33 | 79.49 |
| IEP | 2021-2022 | 73.57 | 77.73 | 79.78 |
| IEP | 2020-2021 | 73.0 | 76.89 | 79.57 |
| IEP | 2018-2019 | — | 78.86 | 82.07 |
| IEP | 2017-2018 | 71.0 | 78.55 | 80.81 |
| IEP | 2016-2017 | 71.56 | 76.51 | 81.19 |
| IEP | 2015-2016 | 74.0 | 77.18 | 80.03 |
| IEP | 2014-2015 | — | 76.1 | 81.53 |
Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder
Uitstroom naar middelbare school
| Jaar | VWO | HAVO | VMBO-T | VMBO-B/K |
|---|---|---|---|---|
| 2024-2025 | 0 | 6 | 10 | 0 |
| 2023-2024 | 6 | 0 | 5 | 8 |
| 2022-2023 | 6 | 0 | 9 | 7 |
| 2021-2022 | 2 | 5 | 7 | 5 |
| 2020-2021 | 0 | 8 | 2 | 6 |
| 2019-2020 | 0 | 2 | 10 | 3 |
Zittenblijvers
| Jaar | % | Aantal |
|---|---|---|
| 2024-2025 | 25.0% | 6 |
| 2023-2024 | 5.0% | 5 |
| 2022-2023 | 5.0% | 5 |
| 2021-2022 | 11.5% | 3 |
| 2020-2021 | 9.5% | 2 |
| 2019-2020 | —% | 0 |
Doorstroomtoets referentieniveaus
Schooladviezen
Tevredenheid leerlingen
| Schooljaar | Cijfer | Vergelijkbare scholen |
|---|---|---|
| 2023-2024 | 8.1 | 8.0 |
| 2022-2023 | 8.4 | 8.0 |
| 2021-2022 | 8.5 | 8.1 |
Personeel
Geslacht
Functiegroepen
Onderwijsinspectie
| Type | Resultaat | Datum |
|---|---|---|
| Basisarrangement na jaarlijks onderzoek (met of zonder bestuursgesprek) | Geen eindoordeel | 11 januari 2023 |
| Herstelonderzoek bestuur en scholen/opleidingen | Geen eindoordeel | 19 juli 2021 |
| Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen | Geen eindoordeel | 7 oktober 2019 |
| Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen | Zonder actueel oordeel | 7 oktober 2019 |
| Basisarrangement na jaarlijks onderzoek (met of zonder bestuursgesprek) | Voldoende | 25 december 2013 |
| KwaliteitszorgEnAmbitie | Geen samenvattend oordeel | 1 januari 2026 |
| Oordeel over het financiële beheer | Geen samenvattend oordeel | 19 juli 2021 |
| KwaliteitszorgEnAmbitie | Geen samenvattend oordeel | 19 juli 2021 |
| Kwaliteitszorg | Voldoende | 19 juli 2021 |
| Oordeel over het financiële beheer | Voldoende | 7 oktober 2019 |
Beoordelingen (0)
Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!
Log in om een beoordeling te plaatsen.