De Ruimte Kudelstaart
Foto van schoolwebsite

De Ruimte Kudelstaart

Kudelstaart · 1433 AN

Schweitzerstraat 136, 1433AN, Kudelstaart

Protestants-Christelijk PO-BO BRIN: 11DV00
31.0
KieSchool score
2024-2025

Schoolprofiel & ouderadvies

Datadekking: hoog

De Ruimte Kudelstaart is een protestants-christelijke basisschool met een kleinschalige uitstraling. De data laten een wisselend beeld zien van de algemene score en uitstroomcijfers over de afgelopen jaren. De school heeft een sterke basis in het fundamentele niveau en een goede tevredenheidsscore.

Algemeen

Protestants-Christelijk, PO-BO, onderwijs onder de Stichting WijWijzer scholen.

Gemiddeld 139 leerlingen, met een recente daling naar 83 leerlingen. De schoolweging is 31.53 en het buurtinkomen ligt op €32.700.

Gelegen aan de Schweitzerstraat 136 in Kudelstaart. Diverse kinderopvangopties in de buurt (o.a. KDV de Stempel en Kindcentrum De Rietpluim).

Wat de data zegt

De recente score (30.99) is aanzienlijk lager dan in voorgaande jaren. De uitstroom naar het voortgezet onderwijs is in het laatste jaar geregistreerd als 0% (behalve 'overig').

De algemene score is dalend van 62.14 (2017-2018) naar 30.99 (2024-2025). Het fundamentele niveau was hoog in 2018-2019, maar is sindsdien gedaald en gestabiliseerd.

Sterke punten

  • Hoge tevredenheidsscore (8.38 in 2023-2024)
  • Sterke basis in het fundamentele niveau
  • Kleinschalige omgeving waar kinderen 'gezien' worden

Aandachtspunten

  • Sterke daling in de algemene KieSchool-score
  • Lage uitstroomcijfers naar VWO/HAVO in het laatste jaar
  • Daling in het aantal leerlingen over de afgelopen jaren

Voor ouders

Selectieprincipes

  • Focus op de persoonlijke klik met de leerkrachten
  • Beoordeel de huidige dalende trend in de scores samen met de school
  • Check de specifieke uitstroom naar de opleiding die u voor uw kind voor ogen heeft

Vragen bij de rondleiding

  • Hoe verklaart u de recente daling in de algemene KieSchool-score?
  • Wat is de strategie om de uitstroom naar het voortgezet onderwijs te stimuleren?
  • Hoe wordt de kleinschaligheid van de school benut voor individuele begeleiding?
  • Welke specifieke methodes worden gebruikt voor het fundamentele niveau?

AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-12

Wat is er veranderd?

Ontwikkelingen De Ruimte Kudelstaart

De KieSchool-score daalde van 54.3 in 2020-2021 naar 31.0 in 2024-2025. Het aantal leerlingen varieerde van 128 in 2021-2022 naar 83 in 2024-2025 en steeg naar 92 in 2025-2026.

AI-ondersteunde samenvatting van de jaarcijfers — bij kleine scholen kan één jaar toeval zijn.

Vergelijkbare scholen in de buurt

Aantal leerlingen

SchooljaarLeerlingen
2025-202692
2024-202583
2023-2024101
2022-2023113
2021-2022128
2020-2021138
2019-2020140
2018-2019138

Toetsscores

Toets Schooljaar Toetsscores Gemeente gem. 🇳🇱 NL
IEP 2024-2025 70.78 78.48 77.84
IEP 2023-2024 78.47 78.87 77.84
IEP 2022-2023 72.24 78.42 79.49
IEP 2021-2022 77.5 80.09 79.78
IEP 2020-2021 — 82.43 79.57
IEP 2018-2019 — 83.16 82.07
IEP 2017-2018 — 83.33 80.81
IEP 2016-2017 — 84.34 81.19
IEP 2015-2016 — 83.66 80.03
IEP 2014-2015 — 85.7 81.53

Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder

Uitstroom naar middelbare school

Jaar VWOHAVO VMBO-TVMBO-B/K
2024-2025 0 0 0 0
2023-2024 8 0 5 0
2022-2023 0 5 0 7
2021-2022 8 1 5 4
2020-2021 9 5 6 1
2019-2020 6 4 5 5

Zittenblijvers

Jaar%Aantal
2024-2025 5.0% 5
2023-2024 —% 0
2022-2023 5.0% 5
2021-2022 27.8% 5
2020-2021 16.7% 3
2019-2020 9.5% 2

Doorstroomtoets referentieniveaus

Fundamenteel niveau 90.4%
Signaleringswaarde: 85.0% · Vergelijkbare scholen: 95.3%
Streefniveau 45.2%
Signaleringswaarde: 43.5% · Vergelijkbare scholen: 54.3%

Schooladviezen

vmbo-b / -k
4.8%
vmbo-k
14.3%
vmbo-k / -(g)t
9.5%
vmbo-(g)t
14.3%
vmbo-(g)t / havo
4.8%
havo
9.5%
havo / vwo
33.3%
vwo
4.8%
onbekend
4.8%

Tevredenheid leerlingen

Schooljaar Cijfer Vergelijkbare scholen
2023-2024 8.4 8.0
2022-2023 8.2 8.0

Personeel

Geslacht

Man
—%
Vrouw
100.0%

Functiegroepen

Onderwijzend personeel
70.0%
Direct ondersteunend personeel
10.0%
Indirect ondersteunend personeel
10.0%
Management
10.0%

Onderwijsinspectie

Type Resultaat Datum
Stelselonderzoek Voldoende 21 maart 2025
Basisarrangement na jaarlijks onderzoek (met of zonder bestuursgesprek) Geen eindoordeel 11 januari 2023
Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen Zonder actueel oordeel 24 april 2018
Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen Geen eindoordeel 24 april 2018
Resultaten 3: voldoende 7 november 2016
Zicht op ontwikkeling 3: voldoende 7 november 2016
Didactisch handelen 3: voldoende 7 november 2016
Ondersteuning 3: voldoende 7 november 2016
Schoolklimaat 3: voldoende 7 november 2016
Veiligheid 3: voldoende 7 november 2016

Beoordelingen (0)

Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!

Log in om een beoordeling te plaatsen.