De Rank Rozenburg
Foto van schoolwebsite

De Rank Rozenburg

Rozenburg (Rotterdam) · 3181 HE

Jan van Goyenstraat 4, 3181HE, Rozenburg (Rotterdam)

Protestants-Christelijk PO-BO BRIN: 11JU00

De website van De Rank Rozenburg in Rozenburg biedt algemene informatie over de school, maar specifieke details over tijden en data ontbreken in de huidige scrape.

57.5
KieSchool score
2024-2025

Schoolprofiel & ouderadvies

Datadekking: hoog

De Rank Rozenburg is een protestants-christelijke basisschool in Rozenburg met een stabiele leerlingpopulatie. De data laten een school zien die zich richt op een brede kennisbasis, waarbij de uitstroom naar het voortgezet onderwijs de afgelopen jaren een opvallende verschuiving laat zien.

Algemeen

Protestants-Christelijk, PO-BO, onderwijsbestuur Fluenta.

Gemiddeld 185 leerlingen; buurtinkomen €32.700; schoolweging 33,92.

Jan van Goyenstraat 4, Rozenburg; eigen BSO (24 plaatsen) en KDV (16 plaatsen) aanwezig.

Wat de data zegt

De recente composite score (57,52) is gestegen ten opzichte van vorig jaar. De CITO-score is stabiel rond de 5,23.

De uitstroom naar havo en vwo is recentelijk sterk gestegen, terwijl de uitstroom naar vmbo-b en vmbo-k is afgenomen.

Sterke punten

  • Stijgende trend in de algemene score
  • Sterke CITO-doorstroomtoetsscores
  • Groeimodel in uitstroom naar havo/vwo

Aandachtspunten

  • Recent hoger percentage zittenblijvers (32%)
  • Variatie in fundamenteel versus streefniveau
  • Relatief lage schoolweging

Voor ouders

Selectieprincipes

  • Focus op de balans tussen fundamenteel en streefniveau
  • Beoordeel de recente trend in uitstroom naar uw gewenste voortzetting
  • Check de aansluiting bij de christelijke identiteit

Vragen bij de rondleiding

  • Hoe wordt omgegaan met de recente stijging in het percentage zittenblijvers?
  • Hoe ondersteunt de school leerlingen die extra begeleiding nodig hebben?
  • Hoe ziet de overgang naar het voortgezet onderwijs er specifiek uit voor verschillende niveaus?
  • Op welke manier wordt de christelijke identiteit dagelijks in het onderwijs verweven?

AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-12

Wat is er veranderd?

Ontwikkelingen De Rank Rozenburg

De KieSchool-score steeg van 50.6 in 2020-2021 naar 57.5 in 2024-2025. Het percentage leerlingen dat doorstroomt naar havo/vwo veranderde van 47.1% in 2020-2021 naar 64.0% in 2024-2025.

AI-ondersteunde samenvatting van de jaarcijfers — bij kleine scholen kan één jaar toeval zijn.

Vergelijkbare scholen in de buurt

Aantal leerlingen

SchooljaarLeerlingen
2025-2026179
2024-2025191
2023-2024177
2022-2023171
2021-2022180
2020-2021177
2019-2020159
2018-2019172

Toetsscores

Toets Schooljaar Toetsscores Gemeente gem. 🇳🇱 NL
IEP 2024-2025 78.84 76.89 77.84
IEP 2023-2024 79.27 76.61 77.84
IEP 2022-2023 73.17 78.33 79.49
IEP 2021-2022 76.14 77.73 79.78
IEP 2020-2021 79.93 76.89 79.57
IEP 2018-2019 73.36 78.86 82.07
IEP 2017-2018 81.0 78.55 80.81
IEP 2016-2017 — 76.51 81.19
IEP 2015-2016 — 77.18 80.03
IEP 2014-2015 — 76.1 81.53

Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder

Uitstroom naar middelbare school

Jaar VWOHAVO VMBO-TVMBO-B/K
2024-2025 8 8 5 0
2023-2024 8 0 6 7
2022-2023 6 0 7 7
2021-2022 8 5 9 7
2020-2021 3 5 3 6
2018-2019 2 9 1 10

Zittenblijvers

Jaar%Aantal
2024-2025 32.0% 8
2023-2024 5.0% 5
2022-2023 5.0% 5
2021-2022 24.0% 6
2020-2021 16.7% 5
2019-2020 11.8% 2

Doorstroomtoets referentieniveaus

Fundamenteel niveau 92.6%
Signaleringswaarde: 85.0% · Vergelijkbare scholen: 95.3%
Streefniveau 50.0%
Signaleringswaarde: 43.5% · Vergelijkbare scholen: 54.3%

Schooladviezen

vmbo-b
3.4%
vmbo-b / -k
6.9%
vmbo-k
16.7%
vmbo-k / -(g)t
31.0%
vmbo-(g)t
3.4%
vmbo-(g)t / havo
17.2%
havo
10.3%
havo / vwo
10.3%
vwo
17.2%

Tevredenheid leerlingen

Schooljaar Cijfer Vergelijkbare scholen
2023-2024 7.9 8.0
2022-2023 8.1 8.0
2021-2022 8.2 8.1

Personeel

Geslacht

Man
7.7%
Vrouw
92.3%

Functiegroepen

Onderwijzend personeel
71.4%
Direct ondersteunend personeel
14.3%
Indirect ondersteunend personeel
—%
Management
14.3%

Onderwijsinspectie

Type Resultaat Datum
Onderzoek naar de kwaliteitsverbetering Geen eindoordeel 1 januari 2026
Onderzoek naar de kwaliteitsverbetering Voldoende 14 september 2017
Onderzoek naar de kwaliteitsverbetering Geen eindoordeel 18 augustus 2017
De resultaten van de leerlingen aan het eind van de basisschool liggen ten minste op het niveau dat op grond van de kenmerken van de leerlingenpopulatie mag worden verwacht. 3: voldoende 18 augustus 2017
Leerlingen met specifieke onderwijsbehoeften ontwikkelen zich naar hun mogelijkheden. 3: voldoende 18 augustus 2017
Bij de aangeboden leerinhouden voor Nederlandse taal en rekenen en wiskunde betrekt de school alle kerndoelen als te bereiken doelstellingen. 3: voldoende 18 augustus 2017
De leerinhouden voor Nederlandse taal en voor rekenen en wiskunde worden aan voldoende leerlingen aangeboden tot en met het niveau van leerjaar 8. 3: voldoende 18 augustus 2017
De school met een substantieel aantal leerlingen met een leerlinggewicht biedt bij Nederlandse taal leerinhouden aan die passen bij de onderwijsbehoeften van leerlingen met een taalachterstand. 3: voldoende 18 augustus 2017
De leraren geven duidelijke uitleg van de leerstof. 3: voldoende 18 augustus 2017
De leraren realiseren een taakgerichte werksfeer. 3: voldoende 18 augustus 2017

Beoordelingen (0)

Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!

Log in om een beoordeling te plaatsen.