De Mortel
Foto van schoolwebsite

De Mortel

Udenhout · 5071 AC

Perweide 5, 5071AC, Udenhout

Samenwerking Opb., RK PO-BO BRIN: 06HK00
70.6
KieSchool score
2024-2025

Schoolprofiel & ouderadvies

Datadekking: hoog

De Mortel is een protestantse basisschool in Udenhout die deel uitmaakt van het Mondiaen-netwerk. De school kenmerkt zich door een zeer hoog fundamenteel niveau en een stabiele CITO-score. De uitstroom naar het hoger onderwijs is divers, met een aanzienlijk deel dat doorstroomt naar het VMBO.

Algemeen

Protestants (PO-BO), onderdeel van het Mondiaen-bestuur. De school richt zich op verbinding, zelfontplooiing en eigenaarschap.

Gemiddeld 344 leerlingen, met een stijgende trend naar 351 in 2025-2026. De school ligt in een buurt met een relatief laag gemiddeld inkomen (€32.700).

Gelegen aan de Perweide 5 in Udenhout. Beschikt over eigen kinderopvang (KDV) en BSO-faciliteiten op het schoolterrein.

Wat de data zegt

De school scoort momenteel goed op het fundamenteel niveau (90.98) en de CITO-doorstroomtoets (80.9). De uitstroom naar het hoger onderwijs is gevarieerd.

De algemene score is gestegen van 61.86 (2019) naar 70.63 (2024). Het fundamenteel niveau is over de jaren heen zeer stabiel hoog gebleven.

Sterke punten

  • Zeer hoog fundamenteel niveau
  • Stabiele en goede CITO-doorstroomscores
  • Brede variatie in uitstroom naar verschillende niveaus

Aandachtspunten

  • Percentage zittenblijvers steeg in 2024-2025 naar 21.6%
  • Relatief lage score op het streefniveau vergeleken met het fundamenteel niveau
  • Onderwijsresultaten zijn sterk afhankelijk van de lokale populatie

Voor ouders

Selectieprincipes

  • Focus op de balans tussen fundamentele vaardigheden en persoonlijke ontwikkeling
  • Beoordeel de uitstroom naar het niveau dat voor uw kind aansluit
  • Kijk naar de continuïteit van de resultaten over de afgelopen jaren

Vragen bij de rondleiding

  • Hoe gaat de school om met de recente stijging in het percentage zittenblijvers?
  • Hoe wordt de balans tussen het hoge fundamentele niveau en de persoonlijke ontwikkeling bewaakt?
  • Op welke manier wordt de overgang naar het voortgezet onderwijs voor verschillende niveaus begeleid?
  • Hoe werkt de samenwerking met de opvangfaciliteiten op het terrein?

AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-10

Wat is er veranderd?

Ontwikkelingen op De Mortel

De KieSchool-score steeg van 67.2 in 2023-2024 naar 70.6 in 2024-2025. Het percentage leerlingen dat doorstroomt naar havo en vwo bereikte in 2024-2025 een score van 83.3.

AI-ondersteunde samenvatting van de jaarcijfers — bij kleine scholen kan één jaar toeval zijn.

Vergelijkbare scholen in de buurt

Aantal leerlingen

SchooljaarLeerlingen
2025-2026351
2024-2025318
2023-2024308
2022-2023314
2021-2022321
2020-2021321
2019-2020340
2018-2019305

Toetsscores

Toets Schooljaar Toetsscores Gemeente gem. 🇳🇱 NL
IEP 2024-2025 80.9 78.2 77.84
IEP 2023-2024 79.57 77.44 77.84
IEP 2022-2023 80.41 79.14 79.49
IEP 2021-2022 79.42 80.47 79.78
IEP 2020-2021 80.73 80.24 79.57
IEP 2018-2019 — 80.68 82.07
IEP 2017-2018 — 79.58 80.81
IEP 2016-2017 — 80.14 81.19
IEP 2015-2016 — 78.34 80.03
IEP 2014-2015 — 84.5 81.53

Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder

Uitstroom naar middelbare school

Jaar VWOHAVO VMBO-TVMBO-B/K
2024-2025 11 14 5 0
2023-2024 12 12 9 0
2022-2023 12 11 12 5
2021-2022 14 24 8 7
2020-2021 22 18 10 2
2019-2020 15 14 22 9

Zittenblijvers

Jaar%Aantal
2024-2025 21.6% 8
2023-2024 5.0% 5
2022-2023 18.9% 7
2021-2022 14.6% 6
2020-2021 11.3% 6
2019-2020 11.3% 6

Doorstroomtoets referentieniveaus

Fundamenteel niveau 97.5%
Signaleringswaarde: 85.0% · Vergelijkbare scholen: 96.9%
Streefniveau 58.6%
Signaleringswaarde: 50.1% · Vergelijkbare scholen: 61.8%

Schooladviezen

vmbo-b / -k
5.4%
vmbo-k
5.4%
vmbo-k / -(g)t
5.4%
vmbo-(g)t
18.9%
vmbo-(g)t / havo
18.9%
havo
13.5%
havo / vwo
16.2%
vwo
16.2%

Tevredenheid leerlingen

Schooljaar Cijfer Vergelijkbare scholen
2023-2024 7.9 8.0
2022-2023 7.3 8.0
2021-2022 7.4 8.1

Personeel

Geslacht

Man
21.7%
Vrouw
78.3%

Functiegroepen

Onderwijzend personeel
81.8%
Direct ondersteunend personeel
9.1%
Indirect ondersteunend personeel
4.5%
Management
4.5%

Onderwijsinspectie

Type Resultaat Datum
Basisarrangement na jaarlijks onderzoek (met of zonder bestuursgesprek) Geen eindoordeel 12 januari 2023
Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen Geen eindoordeel 12 april 2021
Basisarrangement na jaarlijks onderzoek (met of zonder bestuursgesprek) Voldoende 31 december 2013
Eindoordeel Voldoende 14 juni 2022
Visie, ambities en doelen Voldoende 14 juni 2022
Uitvoering en kwaliteitscultuur Voldoende 14 juni 2022
Evaluatie, verantwoording en dialoog Voldoende 14 juni 2022
Eindoordeel bestuur Voldoende 14 juni 2022
Oordeel over het financiële beheer Voldoende 12 april 2021
Financieel beheer Voldoende 12 april 2021

Beoordelingen (0)

Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!

Log in om een beoordeling te plaatsen.