De Bron Sprang-Capelle
Foto van schoolwebsite

De Bron Sprang-Capelle

Sprang-Capelle · 5161 AN

Nieuwevaart 11, 5161AN, Sprang-Capelle

Protestants-Christelijk PO-BO BRIN: 05MY00
37.1
KieSchool score
2024-2025

Schoolprofiel & ouderadvies

Datadekking: middel

De Bron Sprang-Capelle is een protestants-christelijke basisschool met een kleine leerlingengroep. De data laten een wisselend beeld zien van de algemene score en uitstroom, terwijl het fundamentele niveau historisch gezien hoog scoort.

Algemeen

Protestants-Christelijk, PO-BO, onderwijsbestuur Stg. Christelijk Onderwijs Twenterand en Omstreken.

Gemiddeld 70 leerlingen (trend naar afname), schoolweging 28.12, buurtinkomen €32.700.

Nieuwevaart 11, Sprang-Capelle. Voorzien van KDV en BSO op het schoolterrein.

Wat de data zegt

De recente composite score (37.09) is gedaald ten opzichte van voorgaande jaren, terwijl de CITO-score (78.0) een positieve stijging laat zien.

De algemene score is dalend van 58.07 (2017) naar 37.09 (2024). Het fundamentele niveau vertoont schommelingen tussen 80 en 94.

Sterke punten

  • Stijgende CITO-doorstroomtoetsscore
  • Historisch hoog fundamenteel niveau
  • Goede tevredenheidsscore (7.99)

Aandachtspunten

  • Recent 'Onvoldoende' oordeel bij kwaliteitsonderzoek (februari 2025)
  • Dalende algemene composite score
  • Lage uitstroom naar VWO/HAVO in recente jaren

Voor ouders

Selectieprincipes

  • Focus op de persoonlijke klik met de pedagogische visie
  • Beoordeel het huidige kwaliteitsonderzoek in dialoog met de school
  • Kijk naar de individuele voortgang van uw kind boven de gemiddelden

Vragen bij de rondleiding

  • Hoe wordt er specifiek omgegaan met de bevindingen van het recente kwaliteitsonderzoek?
  • Hoe ziet de begeleiding eruit voor kinderen die extra ondersteuning nodig hebben?
  • Wat is de visie op de overgang naar het voortgezet onderwijs?
  • Hoe wordt de balans tussen verbondenheid en academische uitdaging bewaard?

AI-ondersteunde samenvatting op basis van openbare schoolgegevens. Bezoek altijd zelf de school en kies wat bij jullie kind past. · 2026-09-10

Wat is er veranderd?

Ontwikkelingen De Bron Sprang-Capelle

De KieSchool-score daalde van 57.6 in 2020-2021 naar 37.1 in 2024-2025. Het aantal leerlingen varieerde van 55 in 2021-2022 naar 44 in 2025-2026.

AI-ondersteunde samenvatting van de jaarcijfers — bij kleine scholen kan één jaar toeval zijn.

Vergelijkbare scholen in de buurt

Aantal leerlingen

SchooljaarLeerlingen
2025-202644
2024-202545
2023-202455
2022-202352
2021-202255
2020-202160
2019-202061
2018-201969

Toetsscores

Toets Schooljaar Toetsscores Gemeente gem. 🇳🇱 NL
IEP 2024-2025 78.0 77.85 77.84
IEP 2023-2024 71.42 78.08 77.84
IEP 2022-2023 — 78.24 79.49
IEP 2021-2022 — 78.37 79.78
IEP 2020-2021 — 78.29 79.57
IEP 2018-2019 — 76.27 82.07
IEP 2017-2018 — 79.6 80.81
IEP 2016-2017 — 79.42 81.19
IEP 2015-2016 — 81.9 80.03
IEP 2014-2015 — — 81.53

Groen = boven gemeentegemiddelde · Rood = eronder

Uitstroom naar middelbare school

Jaar VWOHAVO VMBO-TVMBO-B/K
2024-2025 0 0 0 0
2023-2024 0 0 6 0
2022-2023 0 0 0 0
2021-2022 1 0 4 1
2020-2021 3 2 5 1
2019-2020 0 0 0 0

Zittenblijvers

Jaar%Aantal
2024-2025 5.0% 5
2023-2024 5.0% 5
2022-2023 5.0% 5
2021-2022 —% 0
2020-2021 33.3% 2
2019-2020 9.1% 1

Doorstroomtoets referentieniveaus

Fundamenteel niveau 94.7%
Signaleringswaarde: 85.0% · Vergelijkbare scholen: 94.7%
Streefniveau 46.7%
Signaleringswaarde: 41.2% · Vergelijkbare scholen: 51.8%

Schooladviezen

vso
8.3%
praktijkonderwijs
10.0%
vmbo-b
8.3%
vmbo-b / -k
40.0%
vmbo-k
22.7%
vmbo-k / -(g)t
25.0%
vmbo-(g)t
25.0%
vmbo-(g)t / havo
8.3%
havo
8.3%
havo / vwo
10.0%
vwo
16.7%
onbekend
80.0%

Tevredenheid leerlingen

Schooljaar Cijfer Vergelijkbare scholen
2023-2024 8.0 8.0
2022-2023 8.3 8.0
2021-2022 7.9 8.1

Personeel

Geslacht

Man
12.5%
Vrouw
87.5%

Functiegroepen

Indirect ondersteunend personeel
—%
Onderwijzend personeel
75.0%
Direct ondersteunend personeel
12.5%
Management
12.5%

Onderwijsinspectie

Type Resultaat Datum
Kwaliteitsonderzoek naar aanleiding van risico’s Onvoldoende 12 februari 2025
Basisarrangement na jaarlijks onderzoek (met of zonder bestuursgesprek) Geen eindoordeel 10 januari 2023
Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen Geen eindoordeel 2 november 2018
Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen Zonder actueel oordeel 2 november 2018
Vierjaarlijks onderzoek bestuur en scholen/opleidingen Zonder actueel oordeel 4 oktober 2018
Eindoordeel Voldoende 4 oktober 2022
Oordeel over het financiële beheer Voldoende 6 februari 2019
Financieel beheer Voldoende 6 februari 2019
Continuïteit Voldoende 6 februari 2019
Rechtmatigheid Voldoende 6 februari 2019

Beoordelingen (0)

Nog geen beoordelingen. Wees de eerste!

Log in om een beoordeling te plaatsen.